LiDraNo 2016.
Autor: Marijana Kobilšek, 9. 5. 2016.

„KOSA LJUBAVI“ NA DRŽAVNOM LIDRANU U ŠIBENIKU

Samo dvadeset centimetara vaše kose može izmamiti osmijeh na dječje lice i uljepšati im bolesničke dane.

sve fotke

LIDRANOVKE O LIDRANU

Ove smo godine Stela i ja s našim mentoricama predstavljale našu školu na jubilarnoj 25. Državnoj smotri LiDraNo koja se održala od 4. 4. do 6. 4. u Šibeniku. U autobusu, punom Lidranovaca, vladalo je kreativno i stvaralačko raspoloženje. Kako i ne bi, kad LiDraNo okuplja kreativnu djecu na području literarnoga, dramskoga i novinarskoga izraza. Mi smo novinarke, snimateljice i montažerke radijske emisije Kosa ljubavi koja je pozvana na Državnu smotru LiDraNo. Boravile smo u dječjem hotelu Andrija. Prvog su se dana održavale probe pojedinačnih scenskih nastupa. Navečer se održalo svečano otvaranje i dio pojedinačnih scenskih nastupa. 5. 4. ujutro započelo je slušanje i komentiranje radijskih emisija. Na ovogodišnju je smotru pozvano samo deset radijskih emisija iz cijele Hrvatske. Bilo je zanimljivo slušati emisije različitih tema o kojima su svi imali ponešto reći. Stručni je žiri kritički procijenio svaku emisiju. Bile smo jako uzbuđene i ponosne kada smo s ostalim sudionicima slušali našu emisiju koju su s nama realizirale učenice osmoga razreda Martina Jerković i Mihaela Periš. One su nas učile kako snimati, ubacivati snimljeni materijal u računalo i, naravno, kako montirati. Velika zasluga za naš odlazak na LiDraNo pripada i Marti Bilen, djevojčici koja je prva u Hrvatskoj dobila periku od prave kose i koja je svoje iskustvo podijelila s nama.

Učenicima drugih škola svidjela se naša radijska emisija. Komentari su bili pozitivni. Nakon što su sve škole predstavile svoje radijske emisije, snimili smo prilog za HRT.

Sve što je lijepo, kratko traje. U Zagreb smo se vratile 6. 4.

Svoj prvi LiDraNo doživjele smo kao jedno novo iskustvo, veliki uspjeh i zabavnu avanturu. Zahvaljujemo svojim mentoricama koje su nas podupirale i velikim su dijelom zaslužne za uspjeh cijele radijske skupine u kojoj s nama snimaju i montiraju Nora, Nina i Tina.

Paula Žitnik i Stela Nekić, 6.a

kamo plove lidranovke lidranovke