PRODUŽENI BORAVAK

Produženi boravak neobvezan je oblik odgojno-obrazovnog rada namijenjen učenicima razredne nastave. Organizira se neposredno nakon redovne nastave  i ima svoje socijalne, odgojne, pedagoške i zdravstvene vrijednosti.

U našoj školi je nastava u produženom boravku organizirana za učenike 1. i 2. razreda unutar  6  razrednih odjeljenja.

Rad u produženom boravku organiziran je kroz tri cjeline:
1. slobodno vrijeme   – odmor, igre po izboru učenika
2. učenje – pisanje zadaće, ponavljanje i uvježbavanje gradiva
3. organizirano vrijeme   – stvaralačke radionice, edukativne igre

Ručak je u 11:35 (1. razredi)   i  12:30  (2.razredi)
Užina je u 13:40  (1. razredi)   i  14:00 h  (2. razredi)

Nastavne metode prilagođene su specifičnom radu u produženom boravku uvažavajući potrebu za slobodnim vremenom učenika, organiziranim vremenom koje ustrojava učiteljica i samostalnim učenjem učenika uz nadzor i metodičku intervenciju učiteljica po potrebi tj. učenici rade samostalno, ali u svakom trenutku mogu zatražiti i dobiti objašnjenje.  Djetetu se pruža mogućnost ispravka pogreške i na taj mu se način jača samopouzdanje.

Rad u produženom boravku drugačiji je od rada u redovitoj nastavi, ali je usklađen s nastavnim sadržajima koje je učiteljica, koja radi u nastavi, realizirala ujutro. Učiteljica zaposlena u produženom boravku s učenicima, osim ponavljanja i uvježbavanja nastavnih sadržaja koje su učenici ujutro usvajali na nastavi te pisanja domaće zadaće, osmišljava i načine kreativnog provođenja preostaloga vremena kroz učenje i igru.

Dužnost je i obveza svakog roditelja na vrijeme doći po svoje dijete, a najkasnije do  17 sati do kada traje dežurstvo u produženome boravku. Odlazak djeteta kući iz produženog boravka u pravilu  nije moguća prije 15:40 sati.

Molimo roditelje da pravodobno pisano najave učiteljici u produženom boravku izlazak djeteta iz produženog boravka ukoliko zbog opravdanih razloga odlazi iz škole prije uobičajenog vremena.