

U subotu, 04.10.2025., učenici šestih i osmih razreda koji pohađaju dodatnu nastavu STEM predmeta i izbornu nastavu Njemačkog jezika posjetili su austrijsku saveznu pokrajinu Korušku u pratnji profesora Tihane Bušić, Marije stanić, Josipa Mabića, Josipe Mesić i Daniele Penić.
Učenici su najprije posjetili park Minimundus koji se nalazi blizu Klagenfurta, glavnog grada Koruške.
U parku Minimundus može se vidjeti oko 170 poznatih minijaturnih građevina i znamenitosti iz cijelog svijeta koje su napravljene u mjerilu 1:25 s istim materijalima kao i originali, a među kojima su se našli i naša crkva svetog Marka iz Zagreba i svjetionik Porer kod Pule.
Iduća destinacija austrijske pustolovine bilo je brdo majmuna Affenberg.
Učenici su mogli vidjeti japanske makaki majmune koji su poznati po tome što mogu podnijeti veliku hladnoću pa ih još i zovu snježnim majmunima. Tijekom posjeta na snazi su bila sljedeća pravila: majmune ne dirati, hraniti niti gledati dulje vremena u oči, ostati u grupi, ništa ne jesti niti piti. Obilazi se tek manji dio parka. Na cijelom području ima ih oko 170 i tijekom posjete nisu odijeljeni od posjetitelja nego se slobodno kreću.
Nakon Affenberga učenici su posjetili Villach, drugi najveći grad Koruške. O
gradu su saznali mnogo zanimljivih informacija. Učenici su nakon razgleda imali slobodno vrijeme za samostalno istraživanje gradskih ulica.
Prepuni lijepih uspomena vratili su se u Zagreb.









