Tjedan sporta u našoj školi
Autor: Vanja Kostović, 21. 5. 2021.

Tjedan sporta u našoj školi održan je 17. – 21. svibnja i u tome tjednu održane su raznovrsne aktivnosti u svrhu podizanja svijesti o važnosti bavljenja fizičkom aktivnošću kod djece i mladih. Kako sport i sportske aktivnosti doživljaju učenici naše škole, pročitajte u nastavku te pogledajte našu galeriju slika.

Tjedan sporta usmjeren je na poticanje sudjelovanja mladih u sportu i tjelesnim aktivnostima. U današnjem se svijetu premalo kreću i previše vremena provode pred ekranima, zato ovaj tjedan pomaže u podizanju interesa za sportove. U Hrvatskoj se trenutno dječaci bave više sportom nego djevojčice: dok se dječaci najviše bave nogometom, djevojčice više vole odbojku i gimnastiku. Organizacije kao što su "Odmorko" također pomažu oko podizanja interesa za sportove. Svi bi se ljudi puno više bavili sportom kad bi mu dali šansu. Većina ljudi misli da je sport samo tjelesna aktivnost dok je on puno više. Sport nam pomaže da se povežemo s ljudima i da naučimo što znači timski rad. To je ono što tjednom sporta pokušavamo osvijestiti. Za vrijeme trajanja tjedna sporta održavaju se mnogi sportski eventi i događanja. Nažalost, ove godine to neće biti slučaj zbog trenutne pandemije, ali ga možete na neki način slaviti i iz svojih domova: vježbajte, krećite se i ostanite zdravi!
- Iskra Azinović, 6.a

Kao i svake godine imamo dan sporta. Sport može promijeniti ljude; promijenio je mene. Ja sam se bojao puno toga. Kada sam otišao na tae-kwon-do, život mi se promijenio nabolje; to mi je pomogao trener i ekipa. Ali, s moći dolazi odgovornost!

- učenik 5. razreda

Ja mislim da je sport vrlo važan djeci. Potreban im je da upoznaju nove prijatelje i da se zabave. Ja sam trenirao tae-kwon-do i on mi je pomogao na mnoge načine, na primjer kako se nositi s ljutnjom. Na treningu mogao sam se ispuhati i zabaviti. Uvijek bismo se zagrijali i rastezali, a onda trčali u krug; uvijek bi dodali neki twist. Učili bismo nove poteze i igrali nove igre. Bilo je i smiješnih trenutaka kao kada sam se upisao 2019. godine, a oni su zapisali da sam rođen 2019. godine ili kada je lopta taman stala na rub granice izvan dohvata osobe na granici. Sport je jako zabavan i stvara puno uspomena. Mislim da bismo se svi trebali okušati u sportu.

- učenik 5. razreda

Dan sporta na Elementarnoj sportskoj školi

Učenici prvih i drugih razreda produženog boravka na Elementarnoj sportskoj školi su na poseban način obilježili Dan sporta. Trenerica Ana Majnarić organizirala je razredna poligon natjecanja za dječake i djevojčice na kojima su svi rado sudjelovali. Najbolji učenici osvojili su medalje, a najbolji razredi nagrađeni su razrednim peharima koji su ih posebno razveselili.

Učenički radovi:

Pobjednici natjecanja u tjednu sporta

3. razredi:

3.a, graničar - Ivan Zovko, Šimun Gujić, Vita Vučić, Vito Čondrić, Fran Suton, Borna Janković i Ante Lončar

3.b

Učenici 3.b razreda složno su se dogovorili da će povodom Sportskog tjedna odigrati turnir u graničaru. Snage su odmjerile četiri ekipe: Vatreni bekači, Super graničari 1, Superizbjegavači i Spretne lopte. U napetoj polufinalnoj utakmici u finale su prošli Vatreni bekači i Superizbjegavači. Za finale smo se ozbiljno pripremili. Podršku igračima dali su veseli navijači i dvije maskote. U igri spretnosti i brzine obje ekipe "ostavile su srce na terenu". Ovaj turnir bio je pun emocija, kako radosti i veselja, tako i razočaranja i tuge, ali sve je to nadjačao sportski duh, timski rad i zajedništvo. A najvažnije je da su se svi zabavili.

Pobjedu su na kraju odnijeli Vaterni bekači: Eva Azinović, Marin Bijelić, Ena Petrić, Ivo Rosandić, Ana Salmanić, Tena Tadić i Ana Tirić.

- učiteljica Jelena Krehula

3.c

Učenici 3.c razreda natjecali su se u igri graničar povodom dana škole 19.05.2021. Prvu momčad je predvodio Blaž, a drugu Vito. Konačni rezultat bio je neizvjestan do samog kraja. Pobijedila je druga momčad. Prva momčad im je sportski čestitala.

- Viktorija Biočić, 3.c

Učenici 3.c razreda natjecali su se u trčanju na 30 m

Najbrži dječaci su:

1. Marko Kuadio Sardelić,

2. Vito Sabranović,

3. Toni Milanović

Najbrže djevojčice su:

1.Elena Ileković

2.Sara Mihočinec

3.Viktorija Biočić

Natjecali smo se i u graničaru.

Prva momčad - graničar Blaž Marjanović i druga momčad - graničar Vito Sabranović. Pobijedila je druga momčad.

4. razredi:

4.a, poligon - Antonela Ličina i Matej Tirić