POZDRAV PROLJEĆU
Autor: Kristina Mlinar, 21. 3. 2019.

I ove su godine, na vrlo zabavan i kreativan način, učenici nižih razreda naše škole najavili dolazak proljeća. Učinili su to 20. ožujka, u školskoj dvorani, veselom i raspjevanom priredbom Pozdrav proljeću.

Priredba je započela himnom i prigodnim govorom naše ravnateljice Anđelke Jalušić, a nastavila se nastupima učenika od prvog do četvrtog razreda. Na samom kraju priredbe nastupili su učenici petog razreda.

1.a razred pjevao je i plesao uz pjesmu Združena slova, a Klara, Lana i Vita izvele su još i plesnu točku. Cijeli raspjevani 1.b otpjevao je pjesmu Abeceda, dok je 1.c  izveo pjesmu Zbrajanje  i recitaciju Proljeće. Una iz 2.a razreda pjevala je Fight song  uz plesnu podršku svojih prijateljica, zatim je cijeli razred otpjevao Proljetnu pjesmu uz znakovni jezik. 2.b pjevao je i plesao na pjesmu Let's twist again, zatim su Marta i Nik u duetu otpjevali pjesmu Petra Graše Ako te pitaju. 2.c otplesao nam je Hokey pokey ples, a Zora iz 2.c izvela je točku ritmičke gimnastike. Učenici 2.c, koji pohađaju radionice iz njemačkog jezika, pokazali su nam pjesmu Bruderchen, komm tanz mit mir i pokret što su naučili. Margarita i Lu, učenice 2.d razreda, izvele su igrokaz Cvijet i Bubamara, a nakon njih plesale su nam Iva i Mia iz istog razreda.

Cijeli 3.a pjevao je i plesao uz pjesmu Macarena, a Marija, Ivona, Eva, Vita, Valentina i Sara plesale su i na pjesmu Trolovi. 3.b predstavio se recitacijom o proljeću koju su izvele: Karla, Nika, Brigita, Jana i Karla, zatim je cijeli razred otpjevao pjesmu Život nije siv. Učenica Ana Leona iz 3.d otpjevala je pjesmu Faded, zatim su Marta i njezina sestra Lora iz 6.d otpjevale  pjesmu Flashlight.

Učenici 4.a otpjevali su pjesmu Moj Zagreb, tak imam te rad, a  Nina iz 4.b recitirala je pjesmu Slap  Dobriše Ceasarića. Haiku poeziju, koju su sami napisali, izveli su: Fran, Sara, Korina, Karolina, Maja, Lana i Toni – Lukas iz 4.b. Učenici 4.c, Tin, Karlo i Matija, izveli su igrokaz o proljeću. 4. d razred predstavio je Teo skladbom Sretan rođendan ,koju je izveo na gitari.

Priredbu su priveli kraju naši petaši; Barbara iz 5.c je na klaviru izvela etidu, a Damjan iz 5.b skladbu River Flows in You.

Budući da se dvoranom često orio pljesak, sigurni smo da ćemo i sljedeće godine na sličan način pozdraviti proljeće.

Djelić atmosfere pokušali smo prenijeti fotografijama koje slijede.