Susret s Jasminkom Tihi-Stepanić
Autor: Vanja Kostović, 18. 6. 2021.

Učenici spisateljici, spisateljica učenicima

U velikom hodniku škole 16. lipnja 2021. učenici 7. c, 7. b i 7. a upoznali su poznatu književnicu Jasminku Tihi-Stepanić, autoricu djela „Baš kao Harry Potter“, „Ljeto na jezeru Čiču“, „Dom iza žice“ i „Gdje si Beata?“.

Jasminka Tihi-Stepanić dobitnica je brojnih nagrada za svoja književna djela, a kako je i prof. hrvatskoga jezika, dobra komunikacija s njom bila je zagarantirana.

Susret je bio zabavan dodatak satima hrvatskoga jezika za kraj školske godine i poticaj učenicima na čitanje i pisanje. Učenici su za susret pripremili mnoga zanimljiva pitanja za autoricu poput 'Može li se živjeti samo od pisanja?’,  'Koji su Vaši književni uzori?',  'Gdje pronalazite ideje za zanimljiva imena svojih likova?' i ‘Jesu li Vas vaša putovanja inspirirala za neku knjigu?’. Autorica je otkrila ponešto o svojoj najnovijoj knjizi „Rukavica za Matildu” i o inspiracijama za svoje priče i likove. Susret su organizirale prof. Barbara Dorotić i prof. Mirjana Jukić uz pomoć Naklade Ljevak.

Nakon sat vremena opuštenoga razgovora, učenici su otišli na nastavu s novim pogledom na razmišljanja pisaca. Nadamo se da je i Jasminka Tihi-Stepanić zadovoljna učeničkim pitanjima i interesom za čitanje književnih djela čija je autorica.

Žad Krištofić, 7. c