DODJELA OSKARA ZNANJA, NAJZNAČAJNIJE NAGRADE I PRIZNANJA U OBRAZOVANJU
Autor: Miranda Kekez, 1. 7. 2018.

NORA FRACULJ nagrađena je Oskarom znanja za osvojeno prvo mjesto na državnome natjecanju iz hrvatskoga jezika.

„And The Oscar goes to…Nora Fraculj!“

28. lipnja 2018. Nora se našla u visokom društvu 202 nagrađena učenika osnovnih i srednjih škola. Zaslužila je Nora Oskara znanja svojim radom, oštroumnošću, ustrajnošću i iskrenim žarom kojim je istraživala povijesne, pravopisne i gramatičke zakonitosti našega jezika. Razumije Nora da je znanje uzaludno, osim kad postoji rad u koji su utkani znatiželja i ljubav.

Dvoranu Ekonomskoga fakulteta ispunila su najuspješnija djeca Lijepe Naše. U njihovo se ime oskarovcima i uzvanicima obratio varaždinski maturant Ilija Srpak, dobitnik pet Oskara. Kritički se osvrnuo na ne tako blistavo hrvatsko školstvo u kojemu se gasi izvrsnost. Mlade je oskarovce pozvao da se zauzmu za sebe i za sve ostale. Ništa nije zapisano u zvijezdama. Posao je na njima, mladima. „Učinimo svijet i Hrvatsku ljepšima!“ Njegov su govor razumjeli svi, osobito mladi u čije je ime govorio.

Svečanosti su nazočili i čestitke nagrađenima uputili prodekan Ekonomskoga fakulteta Sveučilišta u Zagrebu prof. dr. sc. Jurica Pavičić, ravnateljica Agencije za odgoj i obrazovanje Jadranka Žarković-Pečenković, predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk, izaslanica predsjednika Vlade ministrica znanosti i obrazovanja prof. dr. sc. Blaženka Divjak, izaslanica predsjednika Hrvatskoga sabora Sanja Putica  i predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar Kitarović.

Bilo je lijepo biti dijelom Norina uspjeha, sreće i ponosa.

Mirjana Jukić