« Ožujak 2024 »

Šareno proljeće u školskom hodniku
Autor: Miranda Kekez, 12. 4. 2018.

Vrijedne ruke učiteljica Zrinke i Višnje, uz pomoć kreativnih učenika produženog boravka 2.a i 2.b,  učinile su naše hodnike šarenijim i veselijim mjestom za učenje i igru.

Proljeće

Zimi, ljuljačke, klackalice i penjalice bile su mirne.

Danas, na prvi dan proljeća, ljuljačke se njišu, klackalice su nemirne, a penjalice su pune djece. Čuje se cvrkut ptica. Sunce obasjava sav park, vrtove i ulice. Djeca i njihovo veselje je posvuda. Sve je šareno.

Eto, to je proljeće!

Jana Vešligaj, 2.b

Proljeće

Došlo je proljeće. Probudilo me sunce i cvrkut ptica. Vidio sam djecu u parku kako se veselo igraju. Ljuljala su se i veselila prvom danu proljeća. Šetajući u jednom vrtu vidio sam puno nježnih, bijelih visibaba i par šafrana kako ih sunce nježno obasjava. Bio sam jako sretan.

Petar Kruljac, 2.b

Proljeće

Sunce svojim zrakama grije grad. Procvjetale su visibabe, šafrani i jaglaci. Oko cvijeća lete pčelice i bumbari. Vraćaju se lastavice. Nema više snijega, djeca se vesele. Ja sam presretan zbog proljeća.

Robert Raić, 2.b

Proljeće

Konačno je došlo proljeće. Djeca su sretna, ptičice pjevaju svoju veselu pjesmu. Sunce se sramežljivo pojavljuje iza oblaka. Sve se budi. Visibabe, žuti jaglaci i ljubičasti šafrani veselo su pokazali svoje glavice.

Sve je veselo pa čak i ja.

Jerko Mravinac, 2.b

Robert Raić, 2.b